Inicjator oraz
główny sponsor

Inicjator oraz główny sponsor

Partnerzy

Parnerzy medialni

czytaj więcej

Aktualne trendy w projektowaniu powierzchni biurowych

2017-04-24

W dniu 7 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach Construction Marketing Group, które tym razem przygotowała i poprowadziła firma RD bud – Generalny Wykonawca obiektów kubaturowych. Tematem przewodnim spotkania były nowoczesne biurowce, a w szczególności ich aranżacja w sposób najbardziej przyjazny dla użytkowników.

czytaj więcej

Nowogrodzka Square - kierunek: BREEAM Excellent

2016-10-21

W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square.

czytaj więcej

„Zielone” budownictwo – znak naszych czasów

2016-01-21

Ekologiczne trendy nie omijają branży budowlanej. Wręcz przeciwnie – zasady zrównoważonego rozwoju coraz powszechniej stają się wyznacznikiem jakości inwestycji. Sukces „zielonego” budownictwa zależy jednak w dużej mierze od tego, czy powstanie i realizacja projektu będą wsparte odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

czytaj więcej

Zrównoważona gospodarka odpadami na placu budowy

2015-03-20

Jedną z cech charakteryzujących współczesną gospodarkę jest jej znaczny wpływ na środowisko, który przybiera wymiar zagrożeń globalnych. Budownictwo, jako jedna z kluczowych gałęzi gospodarki, jest obecnie obarczone niezwykle dużą odpowiedzialnością społeczną. Dlatego każda budowa, niezależnie od tego czy ubiega się o certyfikat środowiskowy, powinna być prowadzona w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej

Czas na budownictwo zrównoważone energetycznie

2014-12-15

Jest już pewne, że od 2020 roku wszystkie nowo wznoszone budynki będą musiały spełniać wysokie wymagania w zakresie efektywności energetycznej. W odniesieniu do obiektów użyteczności publicznej postanowienia unijnej dyrektywy zaczną obowiązywać już po 2018 roku. Jednak zrównoważone budownictwo nie powinno być postrzegane jedynie w kategorii przymusu czy dodatkowych kosztów, a daleko idących korzyści, z którymi wiążą się tego typu inwestycje.

czytaj więcej

Projekt Gérim zgodny z polityką Rabot Dutilleul Construction

2015-09-03

Dwa określone czynniki spowodowały, że firma Décathlon wybrała firmę Gérim do zaprojektowania i do realizacji projektu regionalnego magazynu, po pierwsze optymalna oferta techniczna, po drugie propozycja działań w zakresie Wysokiej Jakości Środowiskowej specjalistów z Rabot Dutilleul Construction!

czytaj więcej

Relacja z konferencji "Zrównoważone renowacje - druga "młodość" inwestycji budowlanych" (FOTO, VIDEO)

2014-10-01

Już po raz dwunasty firma RD bud zgromadziła uznanych ekspertów branży budowlanej oraz reprezentantów firm, instytucji i mediów, którym bliska jest tematyka zrównoważonego rozwoju. 25 września 2014 r. czterogwiazdkowy Lord Hotel & Conference Center w Warszawie stał się nowoczesną platformą transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obszarze rewitalizacji obiektów budowlanych. Okazją ku temu stała się konferencja "Zrównoważone renowacje - druga "młodość" inwestycji budowlanych”, będąca kontynuacją projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”, wdrożonego przez firmę RD bud w 2010 r.

Archwium

czytaj więcej

„Zrównoważone renowacje – druga „młodość” inwestycji budowlanych” – 25.09.2014 Warszawa

2014-09-25

25 września 2014 roku w Warszawie w Lord Hotel & Conference Center specjaliści z kraju i z zagranicy pochylą się nad zagadnieniem rewitalizacji obiektów budowlanych. Uznani eksperci z branży omawiać będą aspekty związane z realizacją poszczególnych etapów modernizacji inwestycji budowlanych, takich jak hotele, centra handlowe, obiekty biurowe oraz mieszkalne.

czytaj więcej

„Zrównoważone projektowanie" - 27.09.2012 Gdańsk

2012-09-27

Dlaczego warto projektować zrównoważone budynki? Jak należy to prawidłowo robić? Czy taka inwestycja się opłaca? Jak zarządzać tego typu obiektem? Takie zagadnienia poruszane będą 27.09.2012 roku w Gdańsku na seminarium poświęconym tematyce zrównoważonego projektowania...

czytaj więcej

„Budowy o niskiej szkodliwości środowiskowej" - 21.02.2013 Warszawa

2013-02-21

Potrzeba rewitalizacji dotychczasowych standardów budownictwa na bardziej przyjazne środowisku postawiła branżę budowlaną przed dylematem wypracowania nowych technologii i metod realizacji inwestycji w strefie miejskiej. Rosnące stopniowo zainteresowanie tematyką...